"Ақмола облысы білім басқармасының Бұланды ауданы бойынша білім бөлімі Новодонецк ауылының негізгі орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Коммунальное государственное учреждение "Основная средняя школа села Новодонецкое отдела образования по Буландынскому району управления образования Акмолинской области"

СоцСети

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Қазақ тілінен сыныптан тыс жұмыс "Бұл қандай гүл?"

20.04.2022

Пән: Қазақ тілі Т2

Бөлім:  VІІ  ҚОРШАҒАН ОРТА            

Күні : 20.04.2022      

Педагогтің аты-жөні:Бимагамбетова З.Д.

Сынып: 2

Қатысқан оқушылар:               Қатыспаған оқушылар :       

Сабақтың  тақырыбы: Бұл  қандай  гүл ?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

2.3.4.1* мәтіннің мазмұны немесе иллюстрация/постер бойынша қарапайым сұрақтар кім? не? қандай? қанша? не істеді?) құрастыру және оған жауап беру

2.4.3.1* мұғалімнің қолдауымен сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажырату және тиісті тыныс белгілерін (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану

Сабақтың мақсаты :

Барлық оқушылар: * мұғалімнің қолдауымен сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажыратады ,сұрақтарға жауап береді

Көптеген оқушылар: мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақтар қоя алады, жауап береді.

 

Тілдік мақсаттар

Қызғалдақ,раушан,бәйшешек

                       Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(5 минут)

Оқушыларды «шаттық шеңберіне»тұрғызып, сәлемдеседі. Жоқ оқушыларды түгендейді. Сабаққа дайындығын тексеру.

Үй тапсырмасын орындалуын тексеру.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

(Ұ)  «Ойлан, тап!» стратегиясы .

-Қалай ойлайсыңдар, біздің бүгінгі тақырыбымыз қандай?

 Сабақтың тақырыбы мен  мақсатымен таныстыру.

1.Сөзжұмбақты шешу .Бұрынғы  өткен  сөздерді бекіту.Сөзжұмбақты шешкен соң,сабақ тақырыбын табады.

Бұл қандай гүл?

Шаттық шеңберіне» тұрып, өлең жолдарын қайталайды.

 

 

Үй тапсырмасын 1- 2 оқушы оқиды.

Қажетті сөздерді қойып, сөйлемдерді толықтырады.

Оқушылар сурет бойынша сұрақтарға жауап беру аркылы

сабақтың тақырыбын болжайды.

 

Сөзжұмбақты шешеді.

 

 

 

 

 

Ауызша кері байланыс беру. Жақсы! Тамаша!

 

 

 

Слайд

Сабақтың ортасы

(6-36 минут)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.Сөздікпен жұмыс.

Жұмбақтарды шешеді

Раушан –роза

Қызғалдақ- тюльпан

Бәйшешек -подснежник

Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру.                                      2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды , оқушыларға қайталатады.

Сөйлем түрлерін еске түсіру,қайталау.Хабарлы, сұраулы, лепті сөйлем құрайды.

2. 83 бет сурет жұмысы

3.Оқылым.                             -Диалогті тыңдайық,!           4. Оқылым. 1тапсырма                                                Мәтінді оқы.
Ертең Аннаның туған күні. Аннаға қызғалдақ және раушан ұнайды. Мен Аннаға қызғалдақ сыйлаймын. Қызғалдақ қандай тамаша! Сен Аннаға не сыйлайсың? Сергіту сәті «Кім көп біледі?»ойыны

5. 2–тапсырма. Диалогті толықтыр. Көп нүктенің орнына өзің білетін гүлдердің атын қойып айт.
 

 

 

6.4-тапсырма .сөйлемдерді  құрастырады.

 

3 тапсырма

Ойлан  тап.

 Қайсысы артық

Тыңдалым,айтылым.

Жаңа сөздерді тыңдай-ды, оқиды, мұғалім  соңынан қайталайды.

Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым  сөйлем құрастырады.

Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады.

Оқылым,айтылым

 

 

 

 

Сурет бойынша сөйлемдер құрастырады

Суреттер бойынша кім көп хабарлы, лепті, сұраулы сөйлем құрайды , сол жеңімпаз атанады .

Айтылым,жазылым

Диалогті толықты-

рады. Көп нүктенің орнына өзі білетін гүлдердің атын қойып айтады, жазады.

ә) — Әнел, саған ... сыйлаймын.
— Рақмет, Қанат! ... қандай тамаша!

 

 

 

 

 

 

 

Айтылым, жазылым

бойынша лепті сөйлем құрап айтады, жазады

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дескриптор        Білім алушы:

-қазақ тіліне тән дыбыстарға көңіл аударып мәтінді оқиды                                     - сұрақ қояды                               − сұраққа дұрыс жауап береді                                      - тілдік нормаларды сақтайды                      «Бас бармақ»

        

Дескриптор:

- сөйлем түрлерін ажыратады                               -суретке сәйкес сұраққа жауап береді;                               

 

сөздік

суреттер,

презентация көрсету

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

жазу дәптері

 

 

 

 

слайд

 

Сабақтың соңы

Үй тапсырмасын беру: 90 б. 4-тапсырма

Кері байланыс     «Бағдаршам» әдісі

Қызыл- мүлдем түсінбедім

Сары- жартылай түсіндім

Жасыл-толық түсінікті

Бағалау .Мұғалім формативті бағалауы

 бойынша қорытынды балын қояды

Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді

             

 

 

 

 

Просмотров: 589


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст