2-бөлім Менің мектебім
Мұғалімнің Т.А.Ә.Пилевина И.Е.
Күні 09.10.2024 ж
Сынып: 2 Бар саны: 4 Жоқ саны: 1
Сабақтың тақырыбы: Қарындаш органайзерін құрастыру
2.1.2.1 оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары оқытылатын материалдар мен құралдарды бұйымдарды өндіруде пайдалану, қолдану мүмкіндіктерін қарастыру;
2.1.4.1 шығармашылық жұмысқа қажетті материал түрлерін анықтау, орындалу ретін белгілеу;
2.2.2.1 үлгі бойынша бұйымның бөлшектерін жалғау;
2.2.2.3 қарапайым техникалар мен материалдарды пайдалана отырып бөлшектерді үлгілеу және құрастыру;
2.2.3.1 материалдармен және құралдармен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік шараларын қолдану;
2.3.2.1 орындалған жұмысты талқылау және бағалау, оны жақсарту бойынша ұсыныстар енгізу
Сабақтың мақсаты Өз білімдерін пайдалана отырып, шығармашылық жұмысқа қажетті материалдардың түрлерін анықтаңыз, оның орындалу ретін белгілеңіз.
Қарапайым әдістер мен материалдарды пайдалана отырып, қарындаш органайзерін жасаңыз. Орындалған жұмысты талқылап, бағалаңыз
«Новодонецкое ауылының негізгі орта мектебі» КММ
Қысқа мерзімді кәсіптік оқыту сабағының жоспары
Сабақтың тақырыбы: Қарындаш органайзерді құрастыру
Сабақ кезеңі/уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті Бағалау ресурстары
1. Сабақтың басталуы
Ұйымдастыру сәті. 2 мин (Қ) Ұйымдастыру кезеңі (сәлемдесу, жұмыс орнын дайындау). (Қ) Жұмыс орнының дайындығын тексеру.
Жағымды эмоционалды көңіл-күйді қалыптастыру.
(Қ) Мұғалім оқушыларға жұмбақ сұрайды:
1. Сурет салады: Натюрморт немесе пейзаж, Үшкір, жіңішке, ұзын, Ағаш... (қарындаш).
2. Мұрныммен билем, Өзіммен бірге түрлі түсті алып жүремін. Барлық балалар мені жақсы көреді:
Қыздар да, ұлдар да. (Қарындаш) (Қ) Оқушылар жұмбақтарды тыңдап, болжайды. «Үздік жауап» әдісі Мұғалімге – дайын жұмыс үлгілері, альбом парақтары, түрлі-түсті қағаздар, киіз, картон, желім, қайшы, пайдаланылған материалдар
Оқушыларға – жұмыс дәптері, альбом парақтары, түрлі-түсті қағаздар, киіз, картон, желім,
3. Жаңа техниканың заманы келді, Бірақ тыңда мені: Компьютер жақсы, Бірақ... (фонтан) жақсы.
4. Оны дәптерге әріптерді ретімен жазу үшін пайдаланыңыз.
Бізге шынымен қажет нәрсе,
Және ол жай ғана ... (қалам) деп аталады. (Қ) Сұрайды:
– Қарындаштарың мен қаламдарың қайда?
- Ал сіздің жұмыс үстеліңізде ме?
– Қарындаштарды, қаламдарды, сызғыштарды және әртүрлі ұсақ заттарды сақтауды ұйымдастырудың ең жақсы тәсілі қандай?
(Қ) Мұғалім оқушыларды сабақтың тақырыбын айтуға шақырады.
(Қ) Мұғалімнің сұрақтарына жауап беріңіз (қарындаш қорапта). Арнайы заттар бар - ұйымдастырушылар.
(Қ) Сабақтың тақырыбын айту. қайшы, пайдаланылған материалдар
Өмір тәжірибесін жаңарту (Қ) Проблемалық сұрақ Қойылады:
– Ұйымдастырушылар қандай материалдардан жасалған деп ойлайсыз? (Қ) Оқушылар сұраққа жауап береді (Ағаштан, пластмассадан, былғарыдан, т.б.). Олар әртүрлі заттардан жасалуы мүмкін деген қорытындыға келеді
материалдар. «Бас бармақ» әдісі
Білімді жаңарту
3 мин (Қ) Білімді жаңарту үшін мұғалім ұйымдастырушылардың әртүрлі түрлерін қарастыруды ұсынады. Оқушылардың назарын қоршаған ортаны қорғау мәселесіне және пластмассаның зиянына аударады.
деген сұраққа жауап береді:
– Неліктен қоршаған ортаны қорғау маңызды?
(Сұраққа жауап береді. Қорытынды жасайды - табиғатты сақтау және қорғау, ысырапқа екінші өмір сыйлау керек. «Басбармақ» әдісі.
2. Сабақтың ортасы Жаңа білім мен іс-әрекет тәсілдерін меңгерту
35 мин. (Қ) Мұғалім шығармашылық тапсырманы орындауды ұсынады: қарындаштар, түрлі-түсті қағаз парақтары үшін органайзер жасау Мұғалім үшін - дайын жұмыс үлгілері, альбом парақтары, түрлі-түсті қағаздар, киіз,
картон, желім, қайшы.
(K) Көрнекілік.
Студенттерге қағаз жасау әдістерін еске салады: майыстыру, бүктеу, бұрау (бұның бәрі ең жақсы
ақ қалың қағаз).
(Қ) 1-сыныпта үйренген қағаз жасау әдістерін есте сақтаңыз.
FO қабылдау
«Үздік жауап» Оқушыларға – пейзаж парақтары, түрлі-түсті қағаздар, киіз, картон, шаблондар, желім, қайшы, материалдар
пайдаланылады
Мұғалім ұйымдастырушыны толтыру ретін көрсетеді
(Қ) Ұйымдастырушыны орындау алгоритмін есте сақтаңыз. FO. Оқушыларды ауызша мадақтау 2-қосымша. Ұйымдастырушыны толтыру алгоритмі
(Қ) Мұғалім жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін және санитарлық-гигиеналық нормаларды сақтауды еске салады.
талаптар. (Қ) Оқушылар қайшымен, желіммен, суретпен жұмыс жасағанда қауіпсіздік ережелерін айтады
құралдар.
(Қ) Мұғалім шығармашылық жұмысқа кірісуді ұсынады.
Жұмыс барысында студенттерге жеке кеңестер береді. Басқару элементтері
жұмыс барысында қауіпсіздік ережелерін сақтау (I) Берілген алгоритм бойынша шығармашылық жұмысты орындау. Федералды округтің қауіпсіздік ережелерін сақтаңыз. Оқушыларды ауызша мадақтау
бүкіл шығармашылық жұмыс барысында пейзаж парақтары, түрлі-түсті қағаздар, киіз, картон, шаблондар, желім, қайшы.
3. Сабақтың соңы
Рефлексия 5 мин (Қ) Оқушыларға экспромт көрмеге шығармаларды орналастыруды сұрайды, оларды талқылау (Қ) (І) Оқушылар көрмеге жұмыстарды орналастырады, талқылайды Бағалау критерийлері:
- ұқыптыЖұмысты аяқтай білу (бөлшектерді кесу және жапсыру)
–
жұмысты безендірудің өзіндік ерекшелігі Оқушылардың жұмысы